Informacje

Parafia p.w. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty jest najstarszą parafią w Mielcu i należy do dekanatu: Mielec-Północ w diecezji tarnowskiej. Proboszczem parafii jest ks. Janusz Kłęczek. Na terenie naszej parafii mieszka ok. 5200 osób. Do parafii należy mielecka Starówka oraz Osiedle Wojsław.

NABOŻEŃSTWA DLA POSZCZEGÓLNYCH GRUP WIERNYCH

• Msza Św. dla dzieci – każda niedziela – godz.11.00
  • Msza Św. dla młodzieży – każda niedziela – godz.18.00
  • Msza Św. dla głuchoniemych – każda 1 i 3 niedziela miesiąca – godz.14.00 (kościół św. Marka)
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy- każda środa godz. 17.30
  • Nieszpory niedzielne – każda niedziela – godz.17.30
  • Wypominki za zmarłych – każda niedziela godz. 7.40, 9.10 (w kościele parafialnym) i 8.15 (w kościele pomocniczym w oś. Wojsław)
  • Zmiana tajemnic różańcowych Róż ojców i matek- każda 2 niedziela miesiąca po Mszy Św. o godz. 6.30
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – codziennie w godz. 8.30-18.00, w niedziele i święta w godz. 13.30 – 17.30
  • Adoracja w Godzinie Miłosierdzia – codziennie o godz. 15.00

Zasady postępowania obowiązujące przed przystąpieniem do remontu grobowca-nagrobka mogiły na cmentarzu parafialnym przy Parafii św. Mateusza w Mielcu

1. Na wszelkie prace prowadzone na terenie cmentarza wymagana jest zgoda Opiekuna cmentarza.
  2. Przed przystąpieniem do remontu grobowca, nagrobka, mogiły, osoba dysponująca (grobowcem, nagrobkiem, mogiłą) jest zobowiązana zgłosić się w celu uzgodnienia prac do Opiekuna cmentarza. Tel. 505 104 408.
  3. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Opiekuna cmentarza, zgodę na realizację uzgodnionych prac wydaje Ks. Proboszcz Parafii.
  4. Zakończenie prac remontowo-budowlanych należy zgłosić Opiekunowi cmentarza.
  5. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za spory związane z realizowanymi pracami.

Pamiętajmy, że we wszystkich naszych ludzkich poczynaniach powinniśmy kierować się ponad wszystko zasadą miłości i poszanowania praw i własności drugiego człowieka.