19 Niedziela Zwykła – 10 sierpnia 2014 r.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lipca 2014r.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 lipca 2014r.

10 sierpnia 2014 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę zbierane będą na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 w naszej bazylice odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy 16 św. Szymona, która w najbliższą niedzielę 17 sierpnia wyrusza na PPT na Jasną Górę. Jak co roku na wejście pielgrzymów na Jasną Górę organizowany jest wyjazd z naszej parafii, który będzie w poniedziałek 25 sierpnia o godzinie 6:00 z parkingu przy bazylice. Zapisy na autobus w kiosku przy wikarówce. Koszt 40 zł.

3. Wtorkowa Msza św. wieczorna będzie sprawowana w int. Ojczyzny – o trzeźwość narodu polskiego.

4. W środę 13 sierpnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie nabożeństwa w bazylice o godz. 19.00, czyli bezpośrednio po Mszy św. W Os. Wojsław nabożeństwo to będzie sprawowane również o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci, które mają w okresie wakacji więcej czasu wolnego, do wzięcia udziału w tej pięknej Maryjnej modlitwie.

5. W piątek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w kościółku św. Marka nad Wisłoką. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół. W związku z piątkową uroczystością Droga Krzyżowa prowadzona przez wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej zostaje przeniesiona na następny tydzień.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii i u ministrantów.

7. W gablocie na plakacie znajdziemy szczegóły dotyczące koncertu Zespołu Forteca organizowanego przez Ruch Patriotyczno-Narodowy, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 przy kościółku św. Marka.

8. Terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Stanisława Siebierańskiego, Ryszarda Pietrykę, Krzysztofa Łukomskiego, Mariana Hynek, Halinę Soboń znajdują się w biuletynie parafialnym.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lipca 2014r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Uczyńmy wszystko, przez modlitwę, przykład życia i apostolskie oddziaływanie by cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:

· We wtorek św. Martę
· W czwartek św. Ignacego z Loyoli
· W piątek św. Alfonsa Marię Liguoriego

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie:

· W os. Wojsław w czwartek od 16.30
· W bazylice w piątek od 16.30

Do sakramentu pokuty można także przystąpić codziennie w godz. od 6.00 do 9.00 i od 17.30 do 19.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w bazylice w piątek o godz. 8.00 i 18.30. Po Mszy św. o 18.30 zmiana tajemnic Żywej Drogi Krzyżowej. W os. Wojsław Msza św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00

5. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00

6. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na zewnątrz kościoła i w zakrystii.

8. Prezydent Miasta Mielca zaprasza na V edycję bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się 3 sierpnia na Placu Armii Krajowej w godz. 15.30-22.00. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny.

9. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Bogdana Wilkaniec, Hieronima Mykietiuka, zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Dębicka-Wielgus z Mielca l. 92

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne naszej parafii. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone zostaną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:

· we wtorek św. Marię Magdalenę

· w środę św. Brygidę, zakonnicę Patronkę Europy

· w czwartek św. Kingę, Patronkę naszej Diecezji

· w piątek św. Jakuba Apostoła

· w sobotę św. Joachima i Annę – rodziców NMP

3. W piątek przypada również wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych będzie po Mszy św. o godz. 18.30

4. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na zewnątrz kościoła i w zakrystii.

6. Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Akademia na ul. Wojsławskiej 23 informuje, że są jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2014/2015.

7. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Hieronima Mykietiuka, Krzysztofa Łukomskiego oraz w int. członkiń Róży św. Anny zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Rychtyk z Mielca lat 72, śp. Mirosław Miarczyński z Mielca l. 48 i śp. Antoni Kaczor z os. Wojsław l. 83.