XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 lipca 2014r.
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 lipca 2014r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 lipca 2014r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lipca 2014r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Za kilka dni rozpoczniemy sierpień. Uczyńmy wszystko, przez modlitwę, przykład życia i apostolskie oddziaływanie by cały sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:

· We wtorek św. Martę
· W czwartek św. Ignacego z Loyoli
· W piątek św. Alfonsa Marię Liguoriego

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie:

· W os. Wojsław w czwartek od 16.30
· W bazylice w piątek od 16.30

Do sakramentu pokuty można także przystąpić codziennie w godz. od 6.00 do 9.00 i od 17.30 do 19.00. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w bazylice w piątek o godz. 8.00 i 18.30. Po Mszy św. o 18.30 zmiana tajemnic Żywej Drogi Krzyżowej. W os. Wojsław Msza św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00

5. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00

6. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na zewnątrz kościoła i w zakrystii.

8. Prezydent Miasta Mielca zaprasza na V edycję bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego „Grunt to rodzinka”, który odbędzie się 3 sierpnia na Placu Armii Krajowej w godz. 15.30-22.00. W programie wiele atrakcji dla całej rodziny.

9. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Bogdana Wilkaniec, Hieronima Mykietiuka, zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Dębicka-Wielgus z Mielca l. 92

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne naszej parafii. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone zostaną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:

· we wtorek św. Marię Magdalenę

· w środę św. Brygidę, zakonnicę Patronkę Europy

· w czwartek św. Kingę, Patronkę naszej Diecezji

· w piątek św. Jakuba Apostoła

· w sobotę św. Joachima i Annę – rodziców NMP

3. W piątek przypada również wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych będzie po Mszy św. o godz. 18.30

4. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na zewnątrz kościoła i w zakrystii.

6. Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Akademia na ul. Wojsławskiej 23 informuje, że są jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2014/2015.

7. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Hieronima Mykietiuka, Krzysztofa Łukomskiego oraz w int. członkiń Róży św. Anny zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Rychtyk z Mielca lat 72, śp. Mirosław Miarczyński z Mielca l. 48 i śp. Antoni Kaczor z os. Wojsław l. 83.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca 2014r.

1. Dziś przypada trzynasty dzień miesiąca, kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które w kościele parafialnym rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. W Os. Wojsław nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:
• we wtorek św. Bonawenturę
• w środę NMP z Góry Karmel
• w piątek św. Szymona z Lipnicy

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii.

5. Na dziedzińcu kościelnym i w zakrystii można nabyć bieżącą prasę katolicką. Są także do nabycia w cenie 6 zł kalendarze misyjne na rok 2015, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie działalności misyjnej Kościoła.

6. W gablocie z ogłoszeniami znajdziemy program odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium w Tarnowie i w Zawadzie oraz zaproszenie na festyn rodzinny w Ziempniowie.

7. SCK w Mielcu i parafia MBNP zapraszają we wtorek 15 lipca o godz. 19.30 na koncert w kościele MBNP w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakacie.

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu informuje, że posiada wolne miejsca w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

9. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Edwarda Kupca, Zdzisława Łojczyka, Henryka Mazgaja, Marię Konieczną zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Antoni Kuszal z Mielca, lat 57.