VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 luty 2015 r.
5 Niedziela Zwykła – 08 lutego 2015 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 luty 2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy czterdziestogodzinne Nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem. Program tego nabożeństwa podajemy niżej.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową rozpoczynającą okres Wielkiego Postu i Komunii Świętej Wielkanocnej. Msze św. w tym dniu połączone z posypaniem głów popiołem będą sprawowane w naszej bazylice o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00 oraz w kościele w Osiedlu Wojsław o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, oznaczający trzykrotny posiłek w ciągu dnia oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, od którego nie ma żadnej dyspensy. Post ścisły dotyczy wszystkich katolików, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60. Natomiast wszyscy inni – od 14 roku życia, aż do śmierci – zobowiązani są do powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej przeznaczone będą na cele charytatywne parafii i diecezji.

3. Z racji Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dzieci na godz. 16.30; starszych po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30; młodzież na godz. 20.00; w kościele w Os. Wojsław na godz. 16.30.

4. Godzinki o Męce Pańskiej będą śpiewane w niedziele o godz. 6.00 i w piątki przed Drogą Krzyżową, tj. o 17.15.

5. Najbliższa niedziela to I Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie sprawowane w kościele parafialnym o godz. 15.30, w kościele w Os. Wojsław o godz. 13.30. W Wielkim Poście Msze św. w Osiedlu Wojsław będą odprawiane o godz. 10.00 i ok. godz. 14.30, tj. bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Składka na tacę zbierana w czasie Gorzkich Żali przeznaczona będzie na wystrój Grobu Pańskiego.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 ogłasza zapisy dzieci 6 i 7 letnich do klasy 1 w roku szkolnym 2015/2016. Zapisów można dokonywać 26. 02. 2015 w godz. 15.30 do 17.00.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 9 zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 19.02.2015r w godz. 16.00 – 18.00, a Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr. 1 na Dzień Otwarty i zapisy do klasy pierwszej 20 lutego o godz. 17.00

8. Zapraszamy uczniów klas III Gimnazjum na spotkanie w grupach w poniedziałek i wtorek na godz. 16. 30 na wikarówce.

9. Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w sobotę 21 lutego Mszą św. sprawowaną w naszej bazylice o godz. 16.00 rozpocznie się w naszej parafii katechizacja przedmałżeńska. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w soboty o godz. 16.00 i środy o godz. 19.00.

10. Msze św. zbiorowe: za śp. Mariana Saczawę, Zygmunta Zielińskiego, Joanne Jankowską – Fietko, Beatę Riepold, członków rodzin mieszkańców klatki 5 z ul. Lelewela 14 zamieszczone są w biuletynie.

5 Niedziela Zwykła – 08 lutego 2015 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. We wtorek o godz. 18.00 w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

3. W środę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem, na którą zapraszamy do bazyliki wszystkich chorych i cierpiących.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czterdziestogodzinne Nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem, którego celem jest wynagrodzenie za grzechy karnawału oraz modlitwa o dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu. Program tego nabożeństwa na niedzielę będzie następujący:

• Po Mszy św. o godz. 11.00 – Adoracja dzieci
  • Godz. 13.30 : Indywidualna adoracja dla wszystkich mieszkańców naszej parafii.
  • Godz. 14.00 : Adoracji przewodniczą Matki
  • Godz. 15.00 : Adoracji przewodniczą Ojcowie
  • Godz. 16.00: Indywidualna adoracja dla wszystkich mieszkańców naszej parafii
  • Godz. 17.30 : Nieszpory Eucharystyczne

Plan nabożeństwa na kolejne dni będzie podany w przyszłą niedzielę. W środę po Mszy św. wieczornej do sali w wikarówce zapraszamy na krótkie spotkanie przedstawicieli poszczególnych grup i stowarzyszeń apostolskich w celu organizacyjnym 40-godzinnego nabożeństwa.

5. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę będziemy wspierać prace remontowo-inwestycyjne naszej parafii.

6. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę w dniach od 13 – 18 kwietnia tego roku organizowana jest z naszej parafii i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wojsławiu Pielgrzymka do Rzymu, Padwy i Asyżu, której głównym celem będzie audiencja generalna z papieżem Franciszkiem, co jest wielkim pragnieniem dzieci niepełnosprawnych umysłowo, których przedstawiciele wraz z rodzicami i opiekunami udają się na tę pielgrzymkę. Koszt wyjazdu 1390 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Chętnych na tę pielgrzymkę zapraszamy do zapisów w kancelarii parafialnej. Szczegóły wyjazdu w gablocie.

7. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Zofię Torba, Kamilę Basiak, Zygmunta Zielińskiego, Zdzisława Bedus, Jana Kajder, Teresę Guła, Elżbietę Krużel zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Cecylia Ochab z Mielca l. 89 oraz Helena Bieniek z Os. Wojsław l. 85.