Niedziela Chrztu Pańskiego – 11 stycznia 2015 r.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 4 stycznia 2015 r.
Niedziela po Narodzeniu Pańskim Świętej Rodziny- 28 grudnia 2014 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego

11 stycznia 2015 r.

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.

2. Jutro rozpoczyna się w Liturgii okres zwykły. Zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach Różańca Św. – w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty; nowenny do MBNP – w środy; oraz koronki do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.30, a także w codziennej Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 i w drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.30 sprawowana jest w naszej bazylice Msza św. w języku łacińskim.

3. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, którą ofiarujemy w int. Ojczyzny.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 będzie odprawiona droga krzyżowa prowadzona przez wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Akord z Mielca, który uświetni również swoim śpiewem Mszę św. o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę, również na Mszy św. wieczornej i po niej wystąpi ze swoim repertuarem kolędowym Zespół góralski z Krościenka, który już gościł w naszej parafii na Jarmarku Świątecznym. Gorąco zapraszamy do wysłuchania tych koncertów.

6. W najbliższą niedzielę, jako trzecią niedzielę miesiąca, składka na tacę zbierana będzie na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.

7. Msze św. zbiorowe: za śp. Jerzego Golemo, Stanisława Madeja, Zofię Torba, Elżbietę Krużel, Tadeusza Babiarza zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wanda Barszcz z Os. Wojsław l. 88, Marek Buczek z Woli M. l 64 oraz Maria Madej z Os. Wojsław l.82, której pogrzeb będzie jutro.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

4 stycznia 2015 r.

1. We wtorek 6 stycznia przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Uroczystością Trzech Króli. Podczas Mszy Świętych poświęcone zostaną złoto, mirra, kadzidło i kreda. Msze Św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci. Składka zbierana na tacę zostanie przeznaczona na misje. W tym dniu na Mszę św.o godz. 16.30 i spotkanie Opłatkowe po Mszy Św. na plebanii, zapraszamy przedstawicieli Grup Parafialnych: Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Caritas, Świetlicy Parafialnej, Chóru Parafialnego i Grup Młodzieżowych.

2. „Key Koo Kem To Ndoo” (czyt. kej ku kem to ndu), czyli Dom Bożego Miłosierdzia – taka nazwę będzie miał kościół, który obecnie buduje kapłan naszej diecezji Ks. Stanisław Worwa w stolicy Czadu. Tarnowskie Stowarzyszenie Inicjatywy Młodzi Misjom pragnie wspomóc tę budowę i zakupić TABERNAKULUM do tego kościoła. Dlatego przed kościołem będzie możliwość zakupu kalendarza misyjnego na rok 2015. Kwota minimalna za jeden kalendarz to 7 zł. Gorąco zachęcamy wsparcia tej pięknej inicjatywy.

3. Dziś po Mszy św. wieczornej w naszej bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego młodzieżowego zespołu muzycznego Megapozytywni, na który wszystkich gorąco zapraszamy.

4. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Parafia MBNP zapraszają na doroczny koncert kolęd mieleckich zespołów pod nazwą „Mieleckie kolędowanie”, które odbędzie się w dn. 10 stycznia (sobota) o godz. 15.30 w kościele p.w. MBNP. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie
w gablocie.

5. Przyszła niedziela 11 stycznia będzie świętem Chrztu Pańskiego, kończącym liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a dla dzieci Promyczka Dobra.

7. Terminy i intencje Mszy świętych zbiorowych za śp. zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Maria Kulpa z Os. Wojsław l. 77.

Niedziela po Narodzeniu Pańskim Świętej Rodziny

28 grudnia 2014 r.

1. W środę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno – błagalne. W tym dniu za publiczne odśpiewanie „Ciebie, Boga wysławiamy” podczas nabożeństwa kończącego mijający rok, można uzyskać odpust zupełny. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do naszej bazyliki na godz. 17.00. Bezpośrednio po nieszporach będzie Msza św. wieczorna. Nieszpory w kościele w Osiedlu Wojsław będą o godz. 15.00.

2. W czwartek w pierwszy dzień Nowego Roku, obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Do praktyki publicznego odśpiewania w tym dniu hymnu do Ducha Świętego w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku, przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z Grupy Megapozytywni sprzedawała będzie przed kościołem płyty z kolędami w cenie 15 zł.

4. Jest jeszcze kilka egzemplarzy jubileuszowego numeru naszego czasopisma Fara Mielecka do nabycia u ministrantów lub w zakrystii.

5. Na plakacie w gablocie znajdziemy informację dotyczącą Pielgrzymki do Fatimy i innych miejsc świętych organizowaną przez parafię w Ptaszkowej.

6. Terminy i intencje Mszy świętych zbiorowych za śp. Elżbietę Krużel, Marię Żelasko, Edwarda Bielaska, Tadeusza Babiarza, Antoniego Kaczor, Kazimierza Krępę, Jadwigę Gosik, Jerzego Golemo, Mariana Wolaka zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Marian Saczawa z Mielca l. 77 i Krystyna Łowicka z Mielca l. 86.