VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 marca 2015 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17 maja 2015 r.

1. Przeżywamy siódmą Niedzielę Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nie zapominajmy, że celem naszego życia jest niebo, w którym przebywa Chrystus Zmartwychwstały zasiadający po prawicy Ojca, który przygotował nam mieszkanie w Królestwie Niebieskim. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe, które jest odprawiane przez cały maj.

2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny. Przypominamy o przykazaniu kościelnym nakazującym przynajmniej doroczną spowiedź i przyjęcie Komunii Św. w czasie wielkanocnym. Jest to niezbędne minimum życia sakramentalnego i jego niezachowanie jest poważnym zaniedbaniem moralnym. W tym dniu kazania w naszej bazylice będzie głosił Ks. Proboszcz z Woli Mieleckiej i zbierał będzie ofiary na nowo budujący się kościół.

3. Od piątku na zakończenie nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. W poniedziałek i wtorek na godz. 16.30 do sali w wikarówce zapraszamy klasy II Gimnazjum na spotkania w grupach. Natomiast w piątek na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną prosimy klasy I Gimnazjum.

5. W środę 20 maja po Mszy św. wieczornej w sali na wikarówce odbędzie się zebranie członków Akcji Katolickiej. Zapraszamy również osoby chętne do posługiwania w tego rodzaju apostolstwie.

6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Andrzejem Wronką, znanym teologiem i apologetą, który przybliży nam temat „Obrona wiary – sekty i zagrożenia”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 maja o godz. 19.00 w sali na wikarówce. Na tę prelekcję w ramach comiesięcznego spotkania zapraszamy Grupę Biblijną.

7. W sobotę 6 czerwca odbędzie się XIX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Z mieleckich parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie w piątek 5 czerwca wieczorem – powrót w niedzielę 7 czerwca przed południem. Pod drodze zaplanowany jest przystanek w Licheniu i Gnieźnie. Koszt to 100 zł. Zapisy do przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej, bądź u ks. Mateusza.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

9. Jak w każdą niedzielę, na dziedzińcu kościelnym i w zakrystii można nabyć bieżącą prasę katolicką. Dla dzieci jest jeszcze Promyczek Dobra.

10. W gablocie można znaleźć informację Komisji Wyborczej Osiedla Kilińskiego oraz informację o pielgrzymce rowerowej organizowanej prze Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893”.

11. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Stanisława Gołębiowskiego, Emila Pszenicznego, Apoloniusza Mokrzyckiego, Joannę Jankowską-Fietko, Annę Kulpa oraz z Róży św. Jana Chrzciciela zamieszczone są w biuletynie parafialnym.