Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2015 r.
X NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 CZERWCA 2015 r.
IX NIEDZIELA ZWYKŁA – Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2015 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2015 r.

1. Dzisiaj w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim nasza diecezja przeżywa kolejne Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, który gorąco zaprasza diecezjan na te uroczystości. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie.

2. Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na cele remontowo – inwestycyjne w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sali w wikarówce na kolejne spotkanie z Panem Andrzejem Wronką, które tym razem poświęcone będzie Najświętszej Eucharystii pt. „Prawdziwa obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie”. Prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego i notatnika.

4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia obchodzić będziemy w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Codziennie zapraszamy do naszej bazyliki na godz. 17.30 na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ.

6. Najbliższy piątek 26 czerwca to dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Dlatego zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z tej okazji: młodzież Szkół Średnich i Gimnazjum na godz. 8.00, dzieci ze Szkół Podstawowych na godz. 9.00. Spowiedź z okazji zakończenia roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 16.30, a także codziennie w czasie rannych i wieczornych nabożeństw. Rodziców prosimy o dopilnowanie swoich dzieci, aby z Bogiem zakończyły ten rok nauki i z Bogiem wyruszyły na wakacje.

7. W sobotę w Mielcu obchodzić będziemy Uroczystość MB Nieustającej Pomocy, Patronki naszego miasta. Parafia na Osiedlu przeżywać będzie swój doroczny Odpust. Suma odpustowa będzie sprawowana w sobotę o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi Ks. Kanonik Władysław Burek, któremu z tej okazji składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym. Msza św. w int. solenizanta będzie sprawowana w czwartek o godz. 18.00.

9. W zakrystii i na zewnątrz kościoła jest do nabycia bieżąca prasa katolicka, do lektury której gorąco zachęcamy.

10. W gablocie parafialnej znajdziemy informację SCK w Mielcu dotyczącą wystawy pt. „Luksus z WSK Mielec”, program pielgrzymki Nauczycieli na Jasną Górę oraz pielgrzymki do Gietrzwałdu.

11. Msze św. zbiorowe za śp. Eleonorę Skrzypek, Zofię Torba oraz z Róży św. Jana Chrzciciela i za Ks. Władysława Burka z ok. imienin od wspólnoty Os. Wojsław zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Walentyna Babuchowska z Mielca l. 95.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 CZERWCA 2015 r.

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy gorąco codziennie na wieczorną Mszę św. połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła, a dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 i procesję w sposób szczególny dzieci z rodzicami. W czwartek 11 czerwca na zakończenie oktawy przejdziemy w uroczystej procesji ulicami: Kościelną, Krakowską, Hetmańską i Bł. Ks. R. Sitki. Na tę Mszę św. i procesję zapraszamy wszystkie dzieci, którym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Dokonamy również poświęcenia wianków. W oktawie Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

2. Młodzieżowa grupa Apostolska z naszej parafii zaprasza dzisiaj o godz. 17.30 do kościółka św. Marka na Wieczór Bożej Radości.. Zagrają MEGA Pozytywni z naszej parafii oraz młodzieżowy zespół Emeth z parafii Trójcy Św. Podczas koncertu będzie możliwość kupienia płyty z piosenkami zespołu MEGA Pozytywni. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnego chwalenia Pana Boga.

3. We wtorek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny.

4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia obchodzić będziemy w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. W tym dniu wspólnota w Os. Wojsław przeżywała będzie swój doroczny odpust. Uroczysta Msza św. odpustowa odprawiona zostanie o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ksiądz Prymicjant Paweł Knap. W tym dniu ze względu na uroczystość kościelną nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę 13 czerwca przypada liturgiczne Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 prosimy klasy I na spotkanie liturgiczne w ramach przygotowania do Bierzmowania.

6. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 w naszej bazylice przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. dzieci z OREW-u. Polecajmy je i ich rodziny Bożej Opatrzności.

7. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które w bazylice odprawiane będzie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w Os. Wojsław o godz. 18.30.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 obchodzić będziemy Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza Janusza Kłęczka. Z tej okazji składamy mu moc gorących życzeń – Bożej opieki za wstawiennictwem MB na dalsze lata kapłańskiej posługi.

9. Składamy serdeczne, z serca płynące, Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą do zorganizowania uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie figury Serca Jezusowego do feretronu oraz Ks. Prymicjantowi Pawłowi za dar nowego Mszału.

10. W zakrystii i na zewnątrz kościoła jest do nabycia bieżąca prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz dla dzieci Promyczek Dobra.

11. W gablocie znajdziemy program Uroczystości zakończenia Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji oraz program uroczystości 5-lecia Kursu Alpha z zaproszeniem do udziału w tym kursie, a także informację SCK w Mielcu o wystawie pt. „Luksus WSK Mielec”.

12. Msze św. zbiorowe za śp. Stanisława Gołebiowskiego, Eleonorę Skrzypek, Stanisławę Augustyn-Rola, Tomasza Klar, Stanisławę Sarama oraz z Róży MB Królowej Rodzin i z Róży MB Fatimskiej zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbieta Styczeń z Mielca l. 85.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – Trójcy Przenajświętszej – 31 maja 2015 r.

1. Przeżywamy dziś w liturgii Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a jednocześnie radosną uroczystość Prymicji naszego rodaka Ks. Pawła Knapa. Ks. Paweł o godz. 12.30 będzie sprawował Mszę św. połączoną z uroczystym Błogosławieństwem Prymicyjnym.

2. Na dziedzińcu kościelnym zbierane są dzisiaj datki do puszek na udekorowanie ołtarzy w procesji Uroczystości Bożego Ciała. Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę na organizację ŚDM i do puszek składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W czwartek 4 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w naszej bazylice będą wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 9.30, która będzie sprawowana na ołtarzu polowym przy kościółku św. Marka nad Wisłoką wyruszy uroczysta procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 9.30 w bazylice. Msza św. z godz. 11.00 będzie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji. Nie będzie również Mszy św. w Os. Wojsław o godz. 10.00 oraz Mszy św. o godz. 11.15 w kościółku św. Marka. Składka z uroczystości Bożego Ciała przeznaczona zostanie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Bardzo gorąco zapraszamy do licznego udziału w procesji i włączenie się w niesienie symboli religijnych: sztandarów, chorągwi, feretronów, dzieci pod opieką rodziców, do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci I – Komunijne i Rocznicowe w strojach komunijnych. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Akcję Katolicką (1 ołtarz), Stowarzyszenie Rodzin (2 ołtarz), Straż Honorową Serca Jezusa (3 ołtarz), Radę Duszpasterską (4 ołtarz). Bardzo prosimy mieszkańców Rynku, jak również przyległych ulic, aby na tę uroczystość udekorowali odpowiednio swoje domy, a zwłaszcza okna symbolami religijnymi i zapalili w nich świece. Natomiast kierowców prosimy, by nie parkowali żadnych pojazdów na trasie, którą tradycyjnie przechodzić będzie procesja eucharystyczna. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy osoby przygotowujące ołtarze na krótkie spotkanie.

4. W oktawie Bożego Ciała, począwszy od Uroczystości Bożego Ciała, będziemy gromadzić się na Mszy św. o godz. 18.00, po której będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym. Nie będzie więc nabożeństwa o godz. 17.30. W niedzielę będzie jeszcze procesja po Mszy św. o godz. 11.00, na którą szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Postarajmy się godnie przeżyć Uroczystość Bożego Ciała i jej oktawę, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary w eucharystyczną obecność Chrystusa w Kościele.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i sobotę miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ będą sprawowane w naszej bazylice o godz. 8.00, 16.30 i 18.00, a w os. Wojsław o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 – zmiana tajemnic dla członków Żywej Drogi Krzyżowej.

Spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca będzie:

* dla wszystkich w piątek od godz. 16.00,

* w Osiedlu Wojsław piątek od godz. 16.30.

Do chorych w Mielcu i Os. Wojsław udamy się z posługą w piątek od godz. 9.00.

6. Młodzieżowa grupa Apostolska z naszej parafii zaprasza na Wieczór Bożej Radości. Koncert połączony z uwielbieniem odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godz. 17.30 przy kościółku św. Marka. Zagrają MEGA Pozytywni z naszej parafii oraz młodzieżowy zespół Emeth z parafii Trójcy Św. Uwielbienie poprowadzi Ks. Michał Dąbrówka. Podczas koncertu będzie możliwość kupienia płyty z piosenkami zespołu MEGA Pozytywni. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnego chwalenia Pana Boga.

7. Za tydzień w niedzielę Parafia Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej obchodzić będzie swój doroczny Odpust Parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

8. W gablocie znajdziemy plakat z informacją o studiach na Wydziale Inżynierii Wytwarzania w Mielcu.

9. Msze św. zbiorowe za śp. Stanisławę Augustyn-Rola, Stanisława Gołębiowskiego, Michalinę Nędza oraz z Róży MB Różańcowej zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp.. Barbara Mitera z Mielca, l. 69.