Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.
XXVIII Niedziela Zwykła – 12 października 2014 r.
27 Niedziela Zwykła – 5 października 2014 r.

29 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele powszechnym Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy i za ludy z krajów misyjnych. Zachęcamy do codziennej modlitwy w intencjach misyjnych podczas nabożeństw różańcowych odprawianych w bazylice i w os. Wojsław o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę wspierać będzie dzieło misyjne Kościoła. (komunikat Biskupa).

2. Na zakończenie tygodnia misyjnego w sobotę 25 października w Krynicy Zdroju odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych. Wyjazd osób, które zapisały się na to spotkanie będzie w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy bazylice.

3. W środę 22 października przezywać będziemy Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Szczególną modlitwą obejmijmy nasz Kościół diecezjalny oraz osobę Ks. Bp. Ordynariusza Andrzeja Jeża, a w sobotę 25 października w naszej diecezji obchodzić będziemy wspomnienie św.. Jana Pawła II.

4. W środę po Mszy św. wieczornej do sali w wikarówce prosimy Akcję Katolicką na ważne spotkanie wyborcze.

5. Uczniów klas I i II i III gimnazjum zapraszamy w piątek na spotkanie liturgiczne, czyli o godz. 17.30 na wspólny Różaniec oraz Mszę świętą o godz. 18.00.

6. Gorąco zachęcamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studiującą i pracującą do udziału w spotkaniach Młodzieżowej Grupy Apostolskiej, które odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w sali na wikarówce

7. Jak co tydzień, polecamy prasę katolicką rozprowadzaną przez ministrantów na zewnątrz kościoła.

8. Intencje Mszy św. zbiorowych za: śp. Kazimierza Rychtyk, Antoniego Kuszal, Tadeusza Babiarza, Antoniego Kaczor, Dominika Marszałka, Mirosława Miarczyńskiego, Annę Dębicką-Wielgus oraz w int. uczestników autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Zofia Torba z Os. Wojsław, l. 78 oraz śp. Krystyna Krużel z Mielca.

XXVIII Niedziela Zwykła

12 października 2014 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie” Tradycyjnie na zewnątrz kościoła młodzież zbiera ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, w ramach tzw. Dzieła Nowego Tysiąclecia. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy. Dziś w Dębicy Mszą św. o godz. 11.00 rozpocznie się VI Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

2. Jutro zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które w bazylice rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. dalsza część nabożeństwa. (Nie będzie w tym dniu Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30). W os. Wojsław naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 18.00.

3. We wtorek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w int. Ojczyzny.

4. W środę 15 października obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu w czasie Nabożeństwa Różańcowego o 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji rodzin, które straciły swoje dzieci. Zapraszamy szczególnie małżeństwa, które doświadczyły w swoim życiu tych tragedii.

5. W tym tygodniu w środę i czwartek wg wyznaczonego porządku o godz. 16.30 do sali w wikarówce zapraszamy na spotkania w grupach klasy II Gimnazjum przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Wykaz grup znajduje się w gablocie pod wierzą kościoła oraz w gablocie przy bazylice.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w bazylice Droga Krzyżowa, przygotowana przez wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej.

7. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę wspierać będziemy sprawy inwestycyjne naszej parafii, szczególnie trwający remont ogrodzenia przy kościółku św. Marka nad Wisłoką.

8. Na bocznych ołtarzach są do pobrania kartki na Wypominki roczne i listopadowe. Przy składaniu wypominek rocznych prosimy, gdy ktoś ma takie życzenie, o podawanie godziny (7.40 lub 9.10 ), w której mają być czytane dane wypominki. Wypominki można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii i u poszczególnych kapłanów.

9. Gorąco zachęcamy młodzież do udziału w spotkaniach Młodzieżowej Grupy Apostolskiej. Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej w sali na wikarówce.

10. Podobnie jak w ubiegłym roku w środę na parkingu przy bazylice przeprowadzona będzie w godz. 12.00-17.00 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc głodującym na świecie. O godz. 17.00 specjalny samochód odbierze złożony sprzęt.

11. W gablocie parafialnej możemy znaleźć program Dni Papieskich organizowanych przez Prezydenta Miasta, SCK i parafię MBNP w Mielcu oraz informacje dotyczące Rodzinnego Domu Seniora w Kiełkowie.

12. Informacje o terminach Mszy św. zbiorowych za: śp. Annę Pluta, Stanisława Siebierańskiego, Kazimierza Rychtyk, Antoniego Kuszal, Dominika Marszałka, Józefa Hańko oraz z Róży MB Bolesnej zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

27 Niedziela Zwykła

5 października

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Procesja Różańcowa wokół naszej bazyliki, na którą gorąco wszystkich zapraszamy. Nie będzie więc nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

2. Przed kościołem można nabyć dzisiaj „Chlebki Miłosierdzia” w cenie 5 zł. Pieniądze pozyskane z tej akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci.

3. W kościołach, przydrożnych kapliczkach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe. Zachęcamy do udziału w nich codziennie w naszej bazylice i Os. Wojsław o godz. 17.30. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że przez odmówienie jednej części Różańca w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu zapraszamy do sali w wikarówce na spotkania w grupach klasy I Gimnazjum z naszej parafii rozpoczynające przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. Wykaz grup znajduje się w gablocie pod wierzą kościoła oraz w gablocie przy bazylice. Natomiast w piątek na nabożeństwo różańcowe o 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00 prosimy uczniów klas III Gimnazjum.

5. W przyszłą niedzielę 12 października, będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Przed kościołem zbierane będą ofiary pieniężne do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającą uzdolnione dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

6. Na bocznych ołtarzach są do pobrania kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy składaniu wypominek rocznych prosimy, gdy ktoś ma takie życzenie, o podawanie godziny ( 7.40 lub 9.10 ), w której mają być czytane wypominki.

7. Nowe Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Akademia” przy ul. Wojsławskiej 23 w Mielcu informuje, że są jeszcze wolne miejsca na nowy rok szkolny 2014/15. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. W gablocie parafialnej możemy znaleźć również informacje dotyczące Odpustu w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni oraz wpisanej w ten odpust pielgrzymki rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku, a także program Dni Papieskich organizowanych przez Prezydenta Miasta, SCK i parafię MBNP w Mielcu.

9. W zakrystii oraz u lektorów i ministrantów na zewnątrz naszego kościoła jest do nabycia prasa katolicka dla dorosłych oraz Promyczek Dobra dla dzieci.

10. Intencje oraz terminy Mszy św. zbiorowych: za śp. Stanisława Siebierańskiego, Janinę Winiarską, Halinę Soboń, Dominika Marszałka, Kazimierza Rychtyk, Annę Mareniok, Annę Pluta, z Róży MB Różańcowej oraz w int. Ks. Franciszka Hanka i Ks. Franciszka Knutelskiego z ok. imienin od wspólnoty os. Wojsław i od kapłanów parafii zamieszczone są w biuletynie parafialnym .

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii śp. Jadwiga Gosik z Mielca l. 78 oraz Marian Kudas z Os. Wojsław l. 82.