XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 lipca 2014r.
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 lipca 2014r.
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 lipca 2014r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lipca 2014r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na cele inwestycyjne naszej parafii. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone zostaną na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:

· we wtorek św. Marię Magdalenę

· w środę św. Brygidę, zakonnicę Patronkę Europy

· w czwartek św. Kingę, Patronkę naszej Diecezji

· w piątek św. Jakuba Apostoła

· w sobotę św. Joachima i Annę – rodziców NMP

3. W piątek przypada również wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych będzie po Mszy św. o godz. 18.30

4. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia na zewnątrz kościoła i w zakrystii.

6. Niepubliczne Przedszkole Bajkowa Akademia na ul. Wojsławskiej 23 informuje, że są jeszcze wolne miejsca na rok szkolny 2014/2015.

7. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Hieronima Mykietiuka, Krzysztofa Łukomskiego oraz w int. członkiń Róży św. Anny zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Rychtyk z Mielca lat 72, śp. Mirosław Miarczyński z Mielca l. 48 i śp. Antoni Kaczor z os. Wojsław l. 83.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lipca 2014r.

1. Dziś przypada trzynasty dzień miesiąca, kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które w kościele parafialnym rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. W Os. Wojsław nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:
• we wtorek św. Bonawenturę
• w środę NMP z Góry Karmel
• w piątek św. Szymona z Lipnicy

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne naszej parafii.

5. Na dziedzińcu kościelnym i w zakrystii można nabyć bieżącą prasę katolicką. Są także do nabycia w cenie 6 zł kalendarze misyjne na rok 2015, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie działalności misyjnej Kościoła.

6. W gablocie z ogłoszeniami znajdziemy program odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium w Tarnowie i w Zawadzie oraz zaproszenie na festyn rodzinny w Ziempniowie.

7. SCK w Mielcu i parafia MBNP zapraszają we wtorek 15 lipca o godz. 19.30 na koncert w kościele MBNP w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakacie.

8. Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu informuje, że posiada wolne miejsca w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

9. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Edwarda Kupca, Zdzisława Łojczyka, Henryka Mazgaja, Marię Konieczną zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

10. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Antoni Kuszal z Mielca, lat 57.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

06 lipca 2014r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu, a szczególnie dzieci i młodzieży, to czas odpoczynku. Witamy wszystkich, którzy w tym czasie przybyli do naszej parafii.

2. Przypominamy, że podczas wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. w naszej bazylice o godz. 16. 30, a w os. Wojsław o godz. 8.30. W dzień powszedni Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.30. Kancelaria parafialna czynna codziennie od 9.00 do 10.00 oraz od 17.30 do 18.00. We wtorki i czwartki głównie dla narzeczonych od 16.00 do 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od 6.00 do 9.00 oraz od 17.30 do 19.00.

3. Dziś o godz. 14.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej rozpocznie się dzień skupienia dla narzeczonych.

4. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy wspominać:
• we wtorek św. Jana z Dukli
• w piątek św. Benedykta Opata – Patrona Europy
• w sobotę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w int. Ojczyzny o godz. 18.30.

6. W przyszłą niedzielę 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. W kościele parafialnym rozpocznie się ono bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, w Os. Wojsław nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.

7. W kancelarii parafialnej i w kiosku przy wikarówce można dokonywać zapisów do udziału w XXXII Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę.

8. Dziś, jak w każdą niedzielę, na dziedzińcu kościelnym można nabyć bieżącą prasę katolicką Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy także do nabycia w cenie 6 zł kalendarza misyjnego na rok 2015, z którego dochód przeznaczony będzie na cele misyjne.

9. SCK w Mielcu i parafia MBNP zapraszają w poniedziałek 7 lipca o godz. 19.30 na koncert w kościele MBNP. W koncercie wystąpi Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w imponującym ponad 70 osobowym składzie. Wstęp wolny.

10. Intencje i terminy Mszy św. zbiorowych za śp. Bolesławę Jurkowską, Janusza Nagaś, Zdzisława Łojczyka, Henryka Mazgaja, Marię Konieczną oraz z Róży św. Jadwigi Królowej i Róży MB Królowej Rodzin zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Tadeusz Bryk z Mielca, lat 57.